Kaydet

Bu kullanıcıyı bildir

Vofus

0.0 0 İnceleme

Hakkında

CMS, Yeni bizim dilimizdeki anlamı ile; İçerik Yönetim Sistemi. Son zamanlarda internet sitesi sahipleri için çok kullanılan bir terim. Peki nedir bu içerik yönetim sistemi?

İçerik yönetim sistemi kesinlikle kullanmak isteyeceğiniz bir sistemdir. Neden mi? Çünkü içerik yönetim sistemleri web sitenizin içeriğini kodlara gerek kalmadan facebook yada instagram kullanır gibi yönetebilmenizi sağlar.

İçerik yönetim sistemleri kod bilgisine ihtiyaç duymadan içerik güncellemenizi mümkün olabilmesini sağlayarak ticari işletmelerin de hayatını bir hayli kolaylaştırır. İçerik yönetim sistemi olmadan web sitesi içeriğinin değiştirilme sürecini görseniz, bu sistemleri kullanmanın ne kadar mantıklı olduğunu ve işleri ne kadar kolaylaştırdığını anlarsınız.

Ticari kuruluşlar içerik yönetim sistemi denen şey olmadan önce web sitelerinde değişiklik yapmak için webmasterlarını çağırır, bu kişilere istedikleri değişikliğin yapılmasını söyler, webmasterlar da istenen değişikliği kodları değiştirerek yapardı. O zamanlar web sitelerinin derinliklerine inmek, bir metin editörü açmak, HTML ve CSS dosyaları arasında kaybolmak, sonra bu değişiklikleri sunucuya göndermek bu işin temel sorunlardardı.

İçerik Yönetim Sistemleri (Content Management System)

Peki bütün bunlar gerçekten sorun mu? İki nedenden ötürü “Evet”.
İlk Sebep olarak, firmalar web sitelerinde yapılacak bir güncelleme için mutlaka web işinden anlayan birine ihtiyaç duyar. Ve bunu organize etmek zaman ve para kaybıdır ve kod değişikliklerinden kaynaklanabilecek güvenlik açıkları sebebiyle web siteniz açısından pek sağlıklı olmaz.

Diğer sebep ise, hızlı bir şekilde büyüyen internet teknolojilerine ayak uydurabilmek için, anlık değişiklikler yapmanızı engeller.

Ayrıca değişen teknoloji sistemi ve Google aramalarında üst sıralara çıkabilmek için sürekli altyapınızın güncel kalması gerekir. Eğer bir CMS sistemine sahip değilseniz, bu güncellemeleri yapmak için daha önce yaptığınız herşeyi tekrar yapmanız gerekir.

İçerik Yönetim Sisteminde ise her türlü bilgi, belge ve görsel dosyalarınızı Sosyal medyaya içerik eklemek kadar kolaydır.

Özetle:

– İçerik yönetim sistemleri kodda değişiklik yapmanıza gerek kalmadan web sitenizin içeriğinde değişiklikler yapabilmenizi sağlayan hizmetlerdir.

– İçerik yönetim sistemi kullanmak ticari kuruluşlar için oldukça makul bir tercihtir.

– Zamandan ve paradan tasarruf edilmesini sağlar ve kodu değiştirmekten daha güvenli bir seçenektir.

VofusWeb olarak, yılların vermiş olduğu tecrübe ve müşterilerimizden aldığımız geri dönüşler sayesinde, ortak olarak kullanabileceğiniz, modüler mimarisi ile birden fazla sistemin bir araya geldiği bir yazılım hazırladık ve her ay güncellemeye devam ediyoruz.

VofusWeb, Themeforest, Template Monster gibi stratejik partnerleri ile, bu sitelerden satın alacağınız html temalara direk entegre olarak çalışabilir.

VofusWeb, taban olarak seçeceğiniz pakete göre 16 dile kadar yabancı dilde kullanabilmenizi sağlar. Yabancı dillerde kullanım asla google çeviri kullanmamaktadır. Özel olarak kelime ve cümleler direk veritabanında bulunur. İstediğiniz zaman ekleme ,değiştirme hakkına sahipsiniz.

0 İnceleme

0.0
0 değerlendirme
5 Yıldız
0%
4 Yıldız
0%
3 Yıldız
0%
2 Yıldız
0%
1 Yıldız
0%

İlk yorum yapan siz olun “Vofus”

Bu ilan için Puanınız